Pod vlivem temnoty - 9

20. července 2017 v 0:00 | Majo |  Pod vlivem temnoty
Jelikož jsem minulý pátek přijela domů z praxe, a v sobotu zase hned odjela, stihla jsem jen zabalit a přednastavit Vlčí poslání a tuto povídku. U této se zároveň jedná o poslední předepsanou povídku, ten čas, kdy jsem mimo domov, mi doopravdy chybí :/ Už dva týdny jsem nic nesepsala -_-
Strašně moc děkuji Sakurako, jak mě v této povídce zaspamovala komentáři :3 dále za komenty děkuji Ivaně, Mei a Ade :3


Naruto nejprve myslel, že se přeslechl. Když však pozoroval Itachiho zasmušilý výraz, zatrnulo mu.
Bylo to možné? Opravdu se to stalo?
"J-jak… proč?" vydechl.
Itachi jen zavrtěl hlavou. "Nevím. Já osobně u toho nebyl. Jelikož jsem starší než Sasuke, v tu dobu už jsem začínal mít jisté povinnosti, které se na následovníka, na hlavu Nejvyšších, patřily."
"To je příšerné." Zašeptal, hlas protkán jemnými tóny hrůzy. Nechtěl si něco takového ani představovat. Jak mohl? Jak mohl něco takového udělat vlastní ženě?
"Mohlo mu být asi pět let. I když byl ještě velmi malý, byl dost starý na to, aby si něco takového pamatoval. Na takové trauma se nedá jen tak zapomenout." Itachi mluvil velmi tichým a smutným hlasem. Uzumaki věděl, že ani pro něj to nebylo nic lehkého. Na celém jeho chování bylo vidět, jak moc to ještě muselo bolet.
"Poté převzal jeho výchovu on. A ustanovil ho svým nástupcem. Já, který jsem byl naopak vychováván milující matkou… No, řekněme, že tím, že mě nechal naživu, mi prokázal velikou laskavost." Ušklíbl se nad tou vzpomínkou hořce.
Naruto jen vrtěl hlavou. Ani si nevšiml, že klesl na kolena, do doby, než se kůže setkala s hrubým povrchem. Dělalo se mu ze všeho špatně. Nemohl tomu uvěřit.
Věděl, že byl Fugaku krutý a proradný, ale aby udělal něco takového?
Najednou jakoby procitl, viděl Sasukeho jinýma očima. "Je labilní." Zašeptal.
Itachi přikývl. "Ano. Velmi často se jeho výchova střetává s těmi vzpomínkami, které na onu událost má. Jedná přehnaně. Cítí se být svázán otcovými pravidly, ale zároveň, v hloubi duše ví, že to není správné. Tyto dva hlasy v něm působí svár… A proto se chová, jak se chová."
Uzumaki se na černovlasého muže podezřívavě zadíval. "Proč mi to všechno říkáte?"
"Protože může přijít doba, kdy ti ublíží, ačkoli to nebude chtít udělat. Měj s ním slitování, prosím. Stále je to můj bratr."
Chvíli bylo ticho, než Naruto odpověděl. Potřeboval nějaký čas na vstřebání, a následné pochopení Itachiho žádosti.
"J-já… já…" a pak ho najednou napadlo, co by měl říci. Rysy v obličeji mu ztvrdly, a on si najednou připadal o deset let starší. Ani nevěděl, jaký to, co řekne, bude mít účinek. Ale zkusit to musel. Pokud Itachimu na bratrovi tak záleželo, je možné, že na jeho podmínky přistoupí.
"Chci vidět matku. A Hinatu." Pohlédl Uchihovi zpříma do očí. Pokoušel se v nich najít stopy té rudé záře, kterou již dvakrát spatřil v Sasukeho očích, ale bez úspěchu.
Dlouhovlásek se uchechtl. "Nečekal jsem, že mě budeš vydírat. Nu dobrá. Návštěva matky by se dala zařídit. I když mě otec nenávidí, čas od času si mé rady poslechne. A někdy je to dokonce k užitku. Naposledy jsem takto dokázal zachránit jeden drahocenný život."
A Naruto si najednou mimoděk vzpomněl na Deidaru. Bylo možné, aby Uchiha mluvil o jeho životě?
"A Hinata?"
"Ta uvězněná dívka? Ještě si neodpykala svůj zbytečný trest. Možná, když promluvím s otcem, mohl by trest zkrátit. Nejspíš však bude její otec, hlavní duchovní, muset učinit další důležitou volbu. Je možné, že ji bude otec chtít jako Sasukeho nevěstu."
Naruto při těch slovech zavrávoral, jak ho nevolnost zastihla nepřipraveného. "Za nevěstu?" zamumlal nevěřícně. Ta sladká Hinata, by se měla stát Sasukeho manželkou. "Nikdy."
Itachi se zarazil. "Miluješ ji snad, a chceš si ji sám vzít, že bys jí tento osud upřel? Na hradě by nežila zlým životem.
"Milovat Hinatu?" zopakoval po něm jak hloupý Honza. "Ne. Ne, nic takového. Nebo počkejte… Samozřejmě, že ji miluju. Je to moje nejlepší přítelkyně. Ona si nezaslouží takovou hrůzu, jako žít po Sasukeho boku."
Starší muž se najednou uculil. "Nebo je to Sasukeho, ke komu přechováváš nějaké city?"
"Budu dělat, že jsem to neslyšel." Zavrčel Naruto. "Ale Hinata si Sasukeho nevezme. Ani nemůže, vždyť je bělooká."
"Opravdu si myslíš, že mohou mít Nejvyšší jen jednoho partnera? Těch, kteří žijí jen s jednou osobou, je velmi málo." Řekl. "A těch, kteří tu osobu doopravdy milují, je ještě míň." Dodal, těsně před tím, než se mezi vysokými keři ozvalo to tolik typické broukání.
Oba dva se stačili jen otočit, když o pár vteřin později dorazil zdroj onoho broukání až k nim.
"Huh, Deidaro…" vyžbleptl blonďáček, čím na sebe strhl mužovu pozornost.
Dlouhovlasý blondýn si z hlavy sundal slaměný klobouk a pořádně se podíval, kdo mu zkřížil cestu.
"Naruto!" vykřikl radostně. Až potom si všiml druhé přítomné osoby. Pohled mu sjel okamžitě k zemi, a on se poklonil i se svým kloboukem. "Můj pane, mohu pro vás něco udělat?" zeptal se s jemným úsměvem, lemujícím jeho ústa.
I Uchiha se usmál, jemně, tak, aby si toho Naruto nevšiml. "Deidaro, povstaň. Přece tu přede mnou nebudeš klečet."
Jak Nejvyšší řekl, tak poddaný učinil.
"Vlastně máš pravdu, ano. Můžeš pro mě něco udělat. Potřebuji si s tebou vážně pohovořit."
Jen na chvíli se jeden druhému podívali do očí, ale i tak si dokázali sdělit potřebné informace. A i když to trvalo jen pár sekund, Naruto si toho všiml.
"Děkuji ti za tvůj čas, Naruto." Řekl Itachi, jakmile se obrátil zpátky k němu. "Velice příjemně se s tebou debatuje. Pokusím se splnit svou část dohody. Ty prosím nezapomeň na svou."
"Nezapomenu." Přisvědčil blonďáček.
"Tak tedy na shledanou." Rozloučil se. "Deidaro…" oslovil zahradníka a ukázal mu cestu, kterou se měli vydat.
Naruto za nimi přestal jen zvědavě stát. Zaznamenal ten významný pohled, který si mezi sebou zahradník a Nejvyšší vyměnili. Na následující pár dní si dal za úkol zjistit, co se mezi nimi dělo. Mohlo by to být důležité.
I když sice Deidarovi věřil, a Itachi mu také připadal sympatický, byl na místě, kde mohl stoprocentně věřit pouze sám sobě.


Když se o několik momentů později podíval na oblohu, zjistil, že se již stmívá. Rozhovor s Itachim musel trvat delší dobu, než si myslel.
Nervózně se kousl do rtu. Když se na odpoledne se Sasukem a Saiem zadíval zpětně, nebyl si tak úplně jistý, jestli byla jeho reakce… přijatelná. Nehledě na to, že od svého pána zmizel na celkem dlouhou dobu. A něco takového by si sluha neměl dovolit.
Ano, byl celou dobu se Sasukeho bratrem, a sice - nemohl vědět, jakou váhu mělo u Sasukeho Itachiho slovo.
S nastupující úzkostí se vydal hledat Sasukeho. V tuto chvíli by měl jistě být po večeři, a jelikož on nebyl tím člověkem, kterého večerním jídlem pověřil, musel to být někdo jiný. A Narutovi bylo úplně jasné, že tím člověkem byla Sakura.
Nohy mu téměř zkoprněly, když konečně stál před Sasukeho honosnými dveřmi. Bezmocně polkl a bez klepání vstoupil.
"Můj pane…" zvolal pokorně na první dobrou hned, co se za ním zaklaply dveře. Uviděl Sauskeho, sedícího ve svém nejoblíbenějším křesle, u okna. Četl si.
"S večeří jsem na tebe nečekal." Řekl jenom a dál se věnoval knize.
Naruto nevěděl, co by na to měl říci. Proto jen poslušně přišel až k Sasukemu a posadil se před ním do tureckého sedu.
Uchiha ho ignoroval, dával přednost knize. Když ho Naruto takto pozoroval, uvolněného, pociťoval ty samé pocity, jako v ten první moment, kdy ho spatřil. Jeho tvář byla uvolněná, a Naruto musel uznat, že byl se svými aristokratickými rysy a jemně narůžovělými rty, opravdu okouzlující. Čtení byla jediná činnost, při které měl Naruto šanci ho takto spatřit. Líbil se mu.
Najednou si vzpomněl na Itachiho slova. Byl to Sasuke, ke komu ve skutečnosti něco cítil?
Zatřepal hlavou, jakmile si uvědomil, že se červená. Na něco takového nesměl myslet. Ne, když jeho srdce pomalu, ale jistě, propadalo rebelii. Nesměl se k tomuto člověku upnout. Musel ho využít.
"Můj pane, má váš přítel všechno, co potřebuje? Nemám se za ním zastavit?" zeptal se z ničeho nic, když si vzpomněl na druhého černovláska.
Nejmladší Uchiha najednou přestal se čtením a pozorně se na Naruta zahleděl. "Ne. Nechci, aby ses k jeho komnatám přibližoval, rozumíš?" řekl možná až trošku ostře Sasuke.
Uzumaki se zarazil. "Omlouvám se, pane." Nebylo za co se omlouvat, ale Naruto se rozhodl, že si dnešní den u pána nehodlá ještě víc podělat.
"To nic. Přines mi víno. Víš, kde ho najdeš."
"Ano pane." Kývl hlavou, zvedl se a šel splnit svůj úkol. Ani nemusel chodit moc daleko. I když byl Sasuke ještě mladý, a teprve nedávno dosáhl plnoletosti, bylo tradicí, že i mladým šlechticům se při jídle podávala sklenice vína.
Otevřel dřevěná dvířka baru, zapuštěného kvůli správné teplotě do hradní zdi, a vyndal z něj spolu s jednou sklenicí dózu s vínem.
Byl od Sasukeho jen na pár kroků, když zakopl s oběma nádobami o honosný koberec. Snažil se to vybalancovat, ale ničemu to nepomohlo, a veškerá tekutina tak skončila na Sasukeho pečlivě vyšívané vestě.
Sasuke pomalu sklonil mokrou knihu z výšky svých očí, na kolena. Pohled, kterým se na rozmáznutého blonďáčka díval, nevěstil nic dobrého.
"Víš, ty idiote, že tohle byla moje nejoblíbenější kniha?"
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mei Mei | E-mail | Web | 20. července 2017 v 0:56 | Reagovat

Hahaha! Naru pobleptal Sasuho nejoblíbenější knihu xD nevím proč, musím se smát :D Ale líbí se mi Itachi a Deidara a změna Narutova chování vůči Sasukemu. :3 Myslím, že spolu utečou, aby se mohli vzít a mít spolu děti. (≧∇≦)/
Někdy mám dojem, že jsem psychicky narušená... ヽ(*≧ω≦)ノ

2 ivana-chan ivana-chan | E-mail | 20. července 2017 v 19:15 | Reagovat

nooo tak toto nedopadne dobre... toto uz sasu narozdycha. som zvedava ako to nakoniec dopadne. zaujima ma ako to bude dalej medzi narutom a sasukem. ked naru vie preco je sasu aky je.. boooze ale itachi s deiiom su neskutocne sladky. su spolu rozkosny. :-P  :-D

3 Kim Lula Kim Lula | 20. července 2017 v 21:12 | Reagovat

Ojha... hádám, že knihkupectví za rohem tam asi nevedou...? To vypadá, že má Naru menší... problém. A utíkat mu nepomůže, akorát by umřel unavený, co...

No snad se Sasuke smiluje... hm, hm.

4 Adaa Adaa | 21. července 2017 v 12:07 | Reagovat

Ajaj to si Naruto pekne zavaril ...i keby mu ten predošlí priestupok predsa len odpustil tentokrát sa mu asi len tak ľahko z toho vylízať nepodarí :-D ..Sasuke mu to pekne spočíta...trest je istý :-D však??..chúďatko blonďavé šmatlavé :-P ..už aby bolo pokračovanie ..už sa neviem dočkať :-D

5 Jenny Jenny | Web | 22. července 2017 v 10:42 | Reagovat

Ježiš to je dobře zrovna mi přijde že čtu komedii xDD no mám pocit že ho vykope z hradeb ani nebude vědět jak rychle se slovy "přines mi novou a tu stejnou xDD

6 Bafulák Bafulák | 23. července 2017 v 15:34 | Reagovat

To se nám to pěkně dramatizuje, jen tak dál... :-D Čekám, jaké šoky přijdou příště :D Ten konec je bezvadnej :-P Jsem zvedavá na Sasukeho reakci.. A chudák Hinata je stále uvězněná..!! 8-O Už aby se s tím něco stalo 8-)

7 adís adís | E-mail | Web | 23. července 2017 v 15:39 | Reagovat

Ten konec. xD
Jinak úplně libově nádherný layout! *QQ* Kdo dělal? Ty? :O x33

8 sakurako-neko sakurako-neko | Web | 11. srpna 2017 v 13:18 | Reagovat

xD Tohle Naru asi jaksi... posral, že? xD Pako jedno malé roztomilé, to by chtělo tělesný trest... :-D  :-D
A ten Itachi s Deiem tama, já v tom vidím něco tajného a niiiikdo mi to nevymluví! Bo to tam je!! :D
*neměla by číst povídky v práci, děti se na ni divně koukají*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama