Vyberte nadcházející povídky! :3

Krev zmizelého vyjde ve čtvrtek odpoledneDějství I. - I hate you - 4

26. prosince 2016 v 0:00 | Majo & Jenny |  Hate, Need, Love
Sasukeho otec není z chováni svého syna tak úplně nadšený.
Tak schválně kdo z Vás pozná poznámku s liliemi :D

Nejmladší syn Fugaka Uchihy zrovna seděl za stolem a pil kávu, kterou mu přinesla Hinata (a jeho velmi překvapilo, že dokázala pod jeho velením přežít celé tři dny a stále se držela), když do jeho dveří vrazil zřejmě velmi naštvaný majitel firmy. Sasuke se div nepobryndal, jak se lekl. Co to do něj sakra vjelo? Fugaku byl v obličeji rudý jak rajče. Sasuke už se chtěl zeptat, co se stalo, když mu otec flákl čímsi o stůl.
"Čti." zavelel, aniž by ho nechal promluvit. "A nahlas." zaburácel. Sasuke se zděsil, co se sakra stalo? Vzal do ruky to, v čem poznal noviny, a dal se do čtení.
Ještě se ani neoženil, a už svou milou podvádí? A my víme s kým! Není to žádná náctiletá krasotinka, ale mladší bratr jeho nastávající! Uchiha Sasuke se vybarvil v plné parádě! Stálo na titulku. S každým nově přečteným slovem Sasuke bledl, až se dostal na odstín čerstvě vymalované zdi. Pod titulkem byla fotka, velmi detailní, vystihující jeho a Gaaru při vášnivém polibku. Černovláskovi zatrnulo. Věděl, co to bylo za den. Před pár dny, když se se svým milencem sešel v baru, je musel někdo vyfotit. Sasuke se chystal něco říct, ale odumřel mu hlas. A na to, aby se podíval svému otci do tváře se ho moc bál.
"Říkal jsem ti, jak je pro naši firmu tento sňatek důležitý! A ty se ho opovážíš překazit?! Říkal jsem ti, aby sis ty svoje nechutnosti netahal na veřejnost! A ty se ještě spustíš s jejím bratrem!" hřměl Fugaku. Sasuke se kousl do rtu, takhle naštvaného ho neviděl už hodně dlouho.
"Má mnohem vyšší postavení než Temari…" zkusil to. Nevyšlo to, bohužel.
"Mě je úplně jedno jaký má ten malej zmetek postavení! Můj syn nebude špinit jméno naší rodiny! Přihmouřil jsem nad tebou oči, když jsem zjistil tuhle tvojí úchylku, v domnění, že to nebudeš tahat na veřejnost!"
"Omlouvám se, otče." Sasuke sklopil pohled. Kdekomu jinému by se vysmál do obličeje. Kdekomu jinému, ale ne svému strašidelnému otci.
"To se teda omlouvej, chlapečku! Vydám prohlášení, že se jedná o podvrh. A ty urychleně najdi toho, kdo to fotil. Podplať ho, nebo mu vyhrožuj, je mi to jedno. Ale jestli se ještě někdy něco takového stane, letíš z firmy a vydědím tě. Jasné?!" zařval.
Sasuke mlčel.
"Ptal jsem se, jestli je to jasné?!"
"Ano otče…" zamumlal kajícně, stále s pohledem upřeným do stolu. Když uslyšel prásknutí jeho krásných drahých dveří, podruhé toho dne úlekem nadskočil.


Zničeně sedl do svého vyhřátého křesla. Dlaní si podepíral čelo. Opravdu to bylo tak hrozné? Co to provedl?
Pokud by si měl uvážit svou situaci: s Gaarou jsou na titulní straně BLESKU, dobře, fajn, vědí o nich všichni, to už tak fajn nebylo - obzvláště, když tím otce nakrkl tak hrozně, až si myslel, že ho prohodí dveřmi a vyrazí ho na hodinu. Bez možnosti vzít si alespoň ty dveře s sebou. Úchylky jsou děsná věc.
Sebral do rukou noviny a přečetl si článek o své dokonalosti. No, teď dokonale nevypadal. Snížen až na červí úroveň se zastyděl za svou nezodpovědnost.
Uběhla hodina, dvě, tři a Sasukemu zazvonil mobil. Hluboce se nadechl, pak přiložil přístroj k uchu. "Hm?" Bez zájmu.
Uslyšel vzlyky. Ta hyena byla zase hysterická.
"Proč jsi to-" vzlykala. "Proč jsi mi to udělal?!" Ječela a Sasuke si myslel, že mu právě práskl bubínek v uchu. Oddálil mobil od svého citlivého centra sluchu.
S protočením očí se nadechl: "víš, že by to nefungovalo, kotě. Jsi pitomá a já génius, jsi křiklavá a já elegantní. Brouku, zapomeň na mě, nikdy jsem tě nemiloval," vypnul hovor a odhodil mobil na druhý konec obrovského pracovního stolu.
Nejraději by si do něčeho bouchl. "Uzumaki, kde jsi, když si potřebuju praštit?"
Na okamžik se mu zatmělo v místnosti. Slunce bylo dnešní den až bodavé do očí. Nešlo zakrýt ani bílými mraky. Ani tak moc neuvažoval, co to mohlo být, dokud nevrazil, po deseti minutách, do dveří Naruto. Bledý jako stěna.
"Právě načas," uculil se Uchiha. "Nechceš se stát mým boxovacím pytlem? Potřebuji se vyventilovat," mrkl na něj laškovně.
Naruto, nad jeho inteligencí, zakroutil hlavou. "Idiote! Jak si ještě můžeš dělat srandu?! Neviděl jsi to?!" Rozkřikl se. "Někdo…skočil ze střechy! Buď, nebo z tvé kanceláře, o čemž pochybuju!" Křikl nervózně.
Mrtvola na pracovišti. Ovšem, že byl v šoku. Proč to ale běžel říct zrovna Sasukemu? Proč ho nenapadl někdo lepší?
Sasuke zamrkal svými nádhernými dlouhými řasy. "No a?"
"No a?! No a?! Pil jsem čaj, koukal z okna a viděl padat živého člověka střemhlav dolů, jako dravého ptáka!"
"Fajn, fajn, kam ten člověk dopadl?"
"Do lilií," pověděl unáhleně.
Sasuke vyletěl do stoje "Do lilií?! To nemohl dopadnout vedle?!"
Chvíli bylo ticho. "Uchiho," Naruto si povzdechl. "Uvědomuješ si, že vedle jsou schody?"
"Alespoň by ten pošuk umřel rychleji! Mu dám ničit mi květiny!" Podrážděný ze všech dnešních zpráv otevřel okno. Lehce se naklonil.
Zíral dolů asi minutu a ten čas stačil na to, aby si Naruto uvědomil, že stačil jen mírný kopanec do toho tlustého pozadí a letěl by dolů i nastávající šefík.
"Epf, to je jen moje snoubenka," mávl nad tím rukou, vrátil se do křesla a vzal první stoh papírů do rukou.
"Nejsi normální," Uzumaki nechápal, kdy se Sasuke stal tak chladným, ale to by pak nebyl Uchiha. "Hajzle," vydechl podrážděně. "Bezcitný hajzle! Hovado! Hříčko přírody! Nenávidím tě!" Proč?! Proč běžel zrovna za Sasukem? Mohl tušit, že se mrtvému ještě vysměje. "Nemáš žádnou úctu! Ani k lidem, ani k mrtvým! Doufám, že se budeš smažit v pekle!" Sasuke zvedl oči a pořádně si ho prohlédl.
"Ještě něco? Zníš mi, jako bys chtěl být na jejím místě. Brouku, to už sis zažil. Ale jestli na to máš koule, proč ne," lákal ho, aby se k němu vrátil. Schválně nechával vrátka otevřené. Hned by měl svého obětního beránka pátky ve hře. Přece jen teď už byl Sasuke volný. Po tomhle s ním Gaara už doživotně nepromluví. "A kdo ví, možná nakonec skončíš stejně, jako ona. Nebude to fajn? Alespoň na chvíli pocítíš, jaké je to skutečně létat," neodpustil si rýpnutí, které se vůbec nehodilo.
Narutovi se mihl v očích odpor, bolest a zklamání. "Nezměnil ses. Pořád stejný hajzl. A možná dokonce větší, než si pamatuju," odbyl ho chladným hlasem. Odešel zničen slovy, která mu zněla neustále v hlavě. Ani trochu nedovedl pochopit, jak bylo možné, že citově reagoval na Sasukeho a jeho výsměšná slova. Neměl sebemenší důvod, aby ho Sasukeho zacházení uráželo. Nebo ano?


Když Uzumaki konečně vypadl, mohl se Sasuke již podruhé toho dne zničeně svalit do svého křesla. Dva. Takový byl počet lidí, kteří kvůli němu zemřeli. První matka, při autonehodě. Sasuke byl v tu dobu teprve dospívajícím pubertálním chlapcem, který se při ranní cestě do školy hádal se svým otcem. Fugaku byl tehdy tak rozčilený, že si nevšiml kolemjedoucího náklaďáku. A bylo to…
A teď jeho snoubenka. Ne že by ji vyloženě nesnášel… Nehodili se k sobě a on jí to stále opakoval. Jistě, Temari byla krásná a vášnivá žena, a mnoha mužům by se líbila… On ale dával přednost jejímu mladšímu bratrovi.
Roztřesenýma rukama vzal sklenici vody a ze šuplíku vytáhl plato s bílými pilulkami. Netrvalo dlouho, a prášek na nervy koloval jeho organismem. Teď už mu snad bude líp. Doufal v to. Nemohl si dovolit, aby byla jeho slabost spatřena. Už tak ztrácel ve firmě reputaci.
Zhluboka se nadechl a chtěl se pustit do své práce, již značně uklidněn, když v tu chvíli zazvonil telefon.
"Hm?" nahodil svůj obvyklý tón plný nezájmu.
"Sasukeee!!!" ozval se z telefonu ohlušující hlas jeho otce.


Naruto se rozzuřeně a zklamaně posadil v mezipatře na gauč. Co sakra čekal? Že se snad po tolika letech změnil? Že nebude muset realizovat celý svůj plán? Byl tak naivní…
Pozoroval bílou stěnu před sebou, a přišlo mu, že se vůbec nezměnil. Že nebyl tak silný, jak si celou dobu myslel, že to nepřekonal…


"Vypadni." řekl černovlásek oblékající si modrou košili. Naruto nechápal. Jak vypadni? Vždyť mu právě dal svoje panictví.
"A-ale" zakoktal se, ale Uchiha ho přerušil hned ze začátku.
"Žádné ale, Naruto. Řekl jsem vypadni."
"Právě jsme se milovali… Já tě vážně miluju." zamumlal Naruto, do očí se mu začínaly vlévat slzy bolesti. Vždyť ho miloval, tak proč mu něco takového dělá?
"To je sice hezký, ale já tebe ne, Naruto!" zařval Sasuke a vzteky se na něj otočil. "Tady to končí. Už za mnou nebudeš dolejzat a kazit mi reputaci. To to nevidíš, jak se mi všichni za zády smějou? Jsi jako klíště, Naruto! Klíště o který nikdo nestojí!" Sasuke toho měl akorát tak dost. Skoro rok to tomu magorovi trpěl, ale momentálně mu trpělivost došla.
Naruto jen seděl na postel, bez jakéhokoliv kousku oblečení. Plakal. Sasuke ho pozoroval, a proto si všiml změny jeho výrazu téměř okamžitě. Ten kluk se… usmíval?
"To je v pohodě, Sasuke. Můžeme být kamarádi." usmál si i přes to, že se mu z očí kutálely slzy. Sasuke nevěřil svým uším. Byl ten kluk vůbec normální?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ivana-chan ivana-chan | E-mail | 26. prosince 2016 v 11:15 | Reagovat

boooze musela som sa zasmiat nas sasukeho lahostajnostou. je to trochu divne ale je to tak. teraz ma uz naozaj zaujima preco je sasu taky. uz teraz sa tesim na dalsi diel

2 Majo Majo | Web | 26. prosince 2016 v 22:57 | Reagovat

[1]:Ono když čteš opravdu pozorně, tak si těch jemných náznaků všimneš, třeba že bere často léky na stres, ale v další kapitole to bude víc ukázano :D Děkuju za komentář :3

3 Ivana-chan Ivana-chan | E-mail | 26. prosince 2016 v 23:08 | Reagovat

[2]: tak to hej,tie lieky na stres som si všimla.a teraz sa ešte viac teším na ďalší diel

4 Sakurako-neko Sakurako-neko | 27. prosince 2016 v 9:58 | Reagovat

Boooha to je psychous :-D
Teda jakože v dobrým, vytvořili jste skvělou postavu ale i tak :D  :D
No každopádně naruto nevypadá moc připraveny na pomstu tak schválně jak to bude dál ^^

5 Haku Haku | 29. prosince 2016 v 1:26 | Reagovat

Tenhle díl byl totálně zabitý, hlavně ta část s liliemi :-D :-D Jsem napjatý jak se to vyvine dál :-) Arigatoo!

6 Majo Majo | Web | 4. ledna 2017 v 21:38 | Reagovat

[4]: Děkujeme :3 Sasuke je trošku psycho no... a už to bude jenom horší :D

[5]: Jééé jsem moc ráda že část s liliemi se někomu líbila :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama