Psát či nepsát, to je to, oč tu běží

22. listopadu 2016 v 0:00 | Majo |  Majo

Už delší dobu přemýšlím, že napíšu nějaký takovýto článek. Cítím potřebu nějak se vyjádřit o tom, proč do svých příběhů používám ty postavy, které používám. A jak to se mnou vůbec od začátku bylo…
Pro někoho to může být jen nějaké nesmyslné plkání, ale třeba se najdou i lidi, co si to rádi přečtou, a co vyjádří zase svůj názor. Zezačátku bych chtěla začít… no, vlastě od začátku :DUž je to 7 let, co jsem poprvé začala se psaním. Na starém blogu, staré adrese a hlavně s úplně jinou přezdívkou. Ten blog už je dávno zapomenutý, ale občas se tam jen tak kvůli vzpomínkám vrátím.
Začala jsem psát v říjnu 2009. Ještě teď si pamatuju, že moje první povídka nebyla na yaoi téma. Byl to příběh nějaké mladé dívky, které jsem vymyslela pár schopností, jedno nové smyšlené kekkei genkai a bylo to. Samozřejmě si to nepamatuju úplně přesně, ale tu povídku jsem ani nedopsala. Díkybohu :D
Další povídka už byla yaoi. Jmenovala se Mírová smlouva, aneb Akatsuki a Konoha. No řeknu Vám, hrozná blbost, ale dokončila jsem jí a byla jsem na sebe pyšná. Tahle povídka byla doslova nabitá yaoi páry, a ani mě nenapadlo, že je to naprosto nepravděpodobné. Tuším, že to bylo na páry ItaNaru, DeiGaara, HidaShika. Beze srandy. V tu chvíli jsem naprosto letěla na páry, které by se měly ve skutečnosti nenávidět. Třeba Deidara a Gaara. A nebo Hidan a Shikamaru… Ale mě se to tenkrát prostě strašně líbilo. Chtěla jsem napsat i pokračování, a taky jsem ho psala… a nedopsala :D Jak jinak.
Napsala jsem taky povídku na ItaSasu, kterou jsem taky samozřejmě nedopsala. A byla to jediná povídka na ten pár, který ode mě kdy vzniknul. Už jsem to párkrát zmiňovala, ale já na ně dva prostě nedokážu nic vymyslet. Tenhle pár píšou jiní, zkušenější, kterým to jde výborně. Nemusím je zmiňovat. Všichni poznají, koho myslím. A tak jsem si řekla, že se do tohohle páru nebudu montovat a dělat mu ostudu mýma výplodama :D
Asi byste se divili, ale další povídka, kterou jsem dokončila, se jmenovala Na výletě v Hadí skrýši, a byla na pár KisaNaru. Nesmějte se mi. Měla jsem prostě Kisamácké období :D To se prostě občas stává.
A pak jsem z ničeho nic jsem přestala. Už v roce 2010 to haprovalo. A v roce 2011 vyšly jen dva články. V roce 2012 jsem se snažila o návrat - za celý rok vyšel jeden článek. Když se na to takhle zpětně dívám, tak se úplně stydím. Je to hrůza. A pak velký skok a přišel rok 2014, kdy jsem byla aktivní dokonce dva měsíce, kdy vyšly dokonce 4 články. Tím moje snaha o návrat nevratně skončila a já přestala být Narashi. Vykašlala jsem se na to.


Ale nepřestávala jsem milovat Naruta. Nepřestávala jsem se ztrácet v myšlenkách a vymýšlet příběhy. A že jich bylo vymyšleno. A některé dokonce i znáte. Za ty dva roky nečinnosti v mém srdci vyklíčilo Pouto, Dokonalý trik, Obdaření… a povídky, které ještě nebyly sepsány.
Stále jsem se ale pohybovala po yaoiistických blozích. A četla. Hlavně u Smajli. A teď se strašně stydím, že jsem nezanechala komentáře. Hrozně se stydím, protože teď vím, jaké to je, když se člověk snaží a lidi na něj kašlou s tím, že je přece samozřejmé napsat další díl.


Už ani nevím, jak to vzniklo, ale na začátku zkouškového období v letním semestru jsem se bavila s nejlepší kamarádkou. O chuti začít znovu psát. Ale věděla jsem, že nemá cenu vrátit se na svůj blog. Moje stará SB byla buď smazána, nebo neaktivní. Nepáchla tam ani noha.
A tak jsem se rozhodla založit si nový blog. Začít od začátku. A tak vznikla Majo.
Už funguju přes pět měsíců, a jsem na sebe pyšná. Za tu dobu jsem rozepsala 5 povídek. Tři jsou již dokončené, a jedna se ke konci už blíží. Jen jednu jsem zatím neměla vůli dodělat, a to jen proto, že nemám nápady.
Ale pořád se mi tak nějak daří fungovat.


Získala jsem úžasné kamarádky, které naprosto zbožňuju. Získala jsem úžasné čtenářky, pro které je radost psát. Právě jsem si uvědomila, jak jsem s Majo strašně šťastná. Jsem ráda, že jí můžu být. A doufám, že Vás ničím nezklamu. Vím, že mě nekomentují úplně všichni. A i když bych byla za víc komentářů ráda (kdo by nebyl, žejo? :D), tak jsem šťastná za to, co mám.

Teď mi dochází, že tenhle článek měl být úplně o něčem jiném. Ale to nevadí. K tomu se dostanu :D

Takže. Už v roce 2014 jsem si na starém blogu všimla jisté anomálie. Bylo to tak vždycky, ale o té doby je to čím dál tím silnější. Posedlost Deidarou. Vždycky jsem ho zbožňovala. Nevím, co mě na něm tak uchvátilo. Ale o tom za chvíli. Tenhle článek jsem začala pro to, abych nějak dokázala vyjádřit to, proč píšu o postavách, o kterých píšu. Těžko se to bude formulovat, ale pramení to ze srdce.


- Deidara - jak jsem řekla. Jsem jím naprosto posedlá. Jak řekla Mei. Itachi a Dei jsou něco jako Sasuke a Naruto. Jenom starší a víc sexy. Což je naprostá pravda. Pro mě. Prostě je tak vnímám. Vždycky když mám začít psát nějakou povídku, vždycky si jako ukeho představím Deidaru. Je to pro mě srdeční záležitost, i když vlastně ani nevím proč. Můj Deidara je ještě ke všemu trošku odlišný. To jste si toho nevšimli? Žádná postava, za kterou píšeme, není nikdy stoprocentně stejná. Já jsem si z tohohle chlapíka udělala rozverného tvrdohlavého a ukecaného člověka. Protože ho tak vnímám. Tak je uložený v mém srdci. A nejvtipnější je, že v reálu blonďáky úplně nenávidím :D


- Itachi - dokonalý partner pro Deidaru. Vždycky se mi k němu hrozně hodil. Klidný, vyrovnaný, sexy. Úplný opak Deidary. Pro mě je mezi nimi láska na celý život. Což jste mohli poznat v Poutu a v Dokonalém triku. A v Obdařených. Plus je černovlasý - přesně můj typ. No… a je to Uchiha, žejo. To vysvětluje všechno :D

- Sasori - nikdy předtím jsem na Sasoriho moc nepsala. Jak jste si ale mohli všimnout, patří mezi hlavní postavy v mých povídkách. Zavržený. Dokonalý trik. Obdaření. Dokonce se objevil i v Poutu, na chvíli. Sasoriho většina lidí moc nepoužívá, nebo jenom jako vedlejší roli. Myslím si, že si zaslouží víc. Je to postava s obrovským potenciálem. A je zatraceně sexy. Noták :D


- Hidan - stejně jako Sasoriho, i jeho všichni používají jako vedlejší postavu, nebo jen epizodní postavu. Velmi často to bývá docela svině, nějaký záporák nebo násilník a hodně lidí ho nemá rádo. Koukli jste se na něj ale taky někdy z druhé strany? Věřím v to, že má v sobě něco dobrého. No, anime-Hidan asi moc ne. Ale já ho vnímám s kouskem dobra v sobě. Stačí si s tím jen pohrát. No dobře, v Zavrženém se teda moc inteligentně nepředvedl, a v Dokonalém triku je každému kdo fandí Deidarovi spíš na obtíž, ale v Obdařených se ho snažím zachytit z té druhé stránky. Z té dobré.
Jednou mě napadlo spárovat ho se Sasorim. A vlastně proč ne? Na tenhle pár jsem nikdy nic nečetla. A tak jsem je začala vidět jako jeden z dalších hlavních párů mých povídek.

Potom samozřejmě Sasuke a Naruto, ale o těch se zmiňovat nebudu. Dřív, v době když jsem psala ještě jako Narashi, a všude bylo yaoi blogů jak na… vy víte co, byl internet doslova zahlcený SasuNaru. Člověk pak hledal cokoli jiného. Ale teď? Yaoistky vyrostly, vykašlaly se na to… a SasuNaru skoro nikde. Což je docela škoda, protože i když je to takový ten "základ", pořád je to Sasuke. A pořád je to Naruto. Dvě postavy, se kterými se dá úžasně pracovat.


Už nevím, co víc bych k tomu řekla. Prostě jsem jen měla takovou nutnost něco takového napsat. Snad jste z toho aspoň něco pochopili. Jestli to někdo přečetl moc mu děkuju a gratuluju, že se mnou má takovou trpělivost.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Smajli Smajli | Web | 22. listopadu 2016 v 9:31 | Reagovat

Většinu z toho naprosto chápu, hlavně tvou posedlost Deidarou, mám se Sasukem podobný problém, také jsem si jeho charakter upravila =D A vážně mě hrozně mrzí, že si toho tady asi moc nepřečtu, když jsem tak fixovaná na uchihacest a Sasuke mezi tvé oblíbené postavy nepatří... pro mě je ItaSasu takový kánon, že vidět Itachiho s někým jiným mi způsobuje nevolnost =D =D Fakt bych strašně chtěla komentovat, protože si sama pořád stěžuju, že lidi nekomentujou, a pak to vypadá, že to nedělám ani já, jenže já jaksi bez Sasukeho nečtu a nikdo jiný uchihacest nepíše =( Je mi to líto, ale kdybys třeba někdy změnila názor, tak mě nezapomeň informovat! ;) A rozhodně piš dál, na páry, které tě baví, a zvlášť pro lidi, které to baví =) Nebo i sama pro sebe. Takže přeju mnoho věrných čtenářů a spoustu inspirace =)

2 Majo Majo | Web | 22. listopadu 2016 v 11:30 | Reagovat

[1]: Moc děkuji za komentář :3
Tu posedlost máme nejspíš stejnou, jsem ráda že někdo chápe jak tu postavu vlastně vidím :) Sasukeho mám ráda, jen jsem se o něm tolik nezmiňovala, píšu na něj docela hodně ale bohužel ne ItaSasu :/ Celkově Uchihcest zbožňuju, a proto na něj nechci psát... nechci ho prznit když ty píšeš tak skvěle :D
Děkuju moc :)

3 ivana-chan ivana-chan | E-mail | 22. listopadu 2016 v 18:19 | Reagovat

milujem yaoi ale k pisanie by som sa nedostala. popravde zboznujem sasunarusasu, itasasu, kakasasu, madasasu , madaita , kakaita , hidaita a v poslednom case itadei. niektorich je pomenej ale popravde na naruta si yaoi precitam vzdi.....kazdy autor si svoje oblubene postavy vzdy prispôsoby. a je sranda citak ako danu postavu kazdy auto vnima. sasu je vecsinou v pare s narutom seme ale ked som si precitala poviedlu kde bol uke booze bolo to neskutocne sladke. proste su obaja neskutocne sladky a pri niektorych poviedkach by mi mozno sedeli opacne.ale kazdy ich vydi inak a teraz vdaka tebe zboznujeem itadei. naozaj su spolu sladky...je iba malo blogou ktore este vydavaju a dufam ze tych asi osem co vas mam ulozenych s tym tak skoro neseknete. kazda mate ine pohlady na postavy a je uuzasne citat vase poviedky. snad to aj tebe dlho vydrzi a s pysanim ako takym neseknes....
dakujem za poviedky a uz teraz sa tesim na dalsie
hihihi snad som sa nezamotala 8-O

4 sakurako-neko sakurako-neko | Web | 23. listopadu 2016 v 22:43 | Reagovat

Aww to byl tak hezký článek :-D  skvěle jsi to vystihla <3 Jsem moc ráda, že jsem tě poznala, lepší spoluautorku aby člověk snad sám upatlal z hlíny, protože žádná taková po světě nechodí :D  :D
Na tvou posedlost s Deidarou jsem si už docela zvykla,i když jak víš, tak já mu moc nefandím :D  ale třeba takového Sasoriho žeru taky :3 možná i víc xD (na něj mám zase tu závislost já no :-D )
A ohledně páru hidan a sasori jsi mi aspoň připoměla, že pro tebe pořád píšu tu povídku a že jsem s ní dlouho nepohnula,tak bych to možná měla napravit xD
Jsi skvělá autorka a tvoje povídky mám hrozně moc ráda, takže doufám, že jako Majo zůstaneš ještě dlouho a nikdy se ti to neomrzí ;-)

5 Jenny Jenny | Web | 24. listopadu 2016 v 9:43 | Reagovat

chňaa :3 Já tě žeruuu :3
Můj blog třeba funguje devět let a píšu asi tak...epf... 10? xDD Je to až nereálné jak jsem se snažila jako čtyřkařka na základce psát slohovky a vždy to nedávalo smysl...SasuNaru mě vlastně donutily =)
Jako když jsem vyrůstala na anime Naruto - nyní si uvědomuju jaká je to fraška x´D ale pořád je to moje anime které mě v hrozných časech šikany zachránilo, tak jsem ráda že tu bylo...o to to bylo jako seslání z nebes když jsem si uvědomila že ho začali prvně vysílat na mé narozeniny na Jetixu x´D ano tam jsem na něj přišla a pak jsem nějak došla na japonštinu a wtf to je nějaké dlouhé to nějak neznám x´DDDDDD
No...takže tak... a pak jsem pátrala po youtube amvčka a koukala clé probděné noci na Naruto AMV a pak náhle něco divného...sestřihané NaruSasu AMV všude narusasu co to je??? A ted bum a jen what?! A ehehhehe xDDDDDDDDDD
Takže to anime ne že mě jen zachránilo v době šikany a dalo mi sílu jít dál protože pro mě v tu chvíli bylo náučné ale i po letech zkoumání AMV mě Sasuke a Naruto dovedli ke psaní =) A k tomu aby se z propadající ubohé holky stala z roku na rok jedničkářka s nejlepšími slohovkami xD Jo to byly časy x´DDDD
Takže pro mě proto nejoblíbenější pár =) Ne proto že by byl tradiční ale protože mě navedl ke psaní... a protože jsem se díky němu tak zlepšila až jdu za svým snem který nechci vzdát =) A kdo ví... možná i když píšu jako největší loser najdu nakladatelství kde se jim moje tvorba bude líbit :3
Takže za mě proto nejoblíbenější pár SasuNaru na jiné nedovedu myslet...ne protože bych mohla zapomenout jak těžké bylo zdokonalit se... úplně sama... bez možnosti že by mi někdo poradil nebo mě někdo učil... dobře mým učitelem byl word x´D ale to se nepočítá x´D
Gome za chyby psala jsem to rychle =) za chvíli mám další procedůru to víš...Lázně jsou na odpočinek.. x´DDDD bych se hádala takové utrpení vstávat denně v 6:20 na snídani a pak chodit po procedurách jako zombie x´D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama