Na stopě - Prolog

13. srpna 2016 v 6:00 | Majo |  Na stopě
Táák, Majo přidává další povídku :D Tentokrát však zatím prolog :D Ano, hádáte správně, nakazila mě Sakurako. A vlastně tahle povídka vznikne tak trochu pro mě a ode mě. Pro mš, protože jsem Sakurako požádala, aby mi vymyslela nějaký nápad, že já žádný nemám. A ode mě, protože je samozřejmě ode mě pro ní :D
Tak doufám, že se bude líbit. Obrázek dodám :3

Na stole mu přistál štos papírů. Udiveně se podíval nahoru. Přímo před ním stál Kakuzu, jeho profesor, a jeden z nejlepších novinářů v celém Tokiu. Tento zjizvený, mrzutý chlapík dokázal téměř z ničeho vyždímat co nejvíc peněz. Byla to taková jeho superschopnost. A to byl přesně důvod, proč si ho Sasori vybral jako svého mentora. Teda, až po touze stát se nejlepším novinářem, samozřejmě. Sice byl ještě pořád student, a musel chodit na přednášky, ale Kakuzu ho občas vytáhl k sobě do kanceláře. Většinou mu jen přeřazoval staré články z novin, nebo informace od jiných novinářů, často časem zapomenuté. Zabýval se totiž takovým druhem novinařiny, která se babrala v dávných případech a událostech, které byly velmi často nesmyslně vyřešeny, nebo prohlášeny za nevyřešitelné. Čas od času se ale stávalo, že i on sám dostal nějakou tu šanci, uplatnit svůj mladičký novinářský um. Vydával se do terénu, zjišťoval informace, fotil a slídil. Materiály a informace poté přednesl Kakuzovi a společně pak dále spolupracovali. Třídily báchorky a fakta. Kakuzu pak většinou přibral někoho z daného oboru, a nejednou se stalo, že se podíleli na vyřešení záhady falešných kruhů v obilí, sebevraždě či loupeži.

"To je pro tebe, zelenáči." Zavrčel Kakuzu. "Tvoje první samostatná mise."

"Samostatná?" Sasori otevřel ústa, nestačil se divit. Že by mu věřil natolik, aby něco podnikl sám? "Moc se nedělej, dělá sedmdesát procent váhy tvé výsledné známky. Koukni na to, máš tam zadání, co a jak máš dělat a hledat." Oznámil a chystal se odejít. Ještě se však zastavil ve dveřích. "Zavři tu tlamu, vlítne ti tam moucha."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sakurako-neko Sakurako-neko | 13. srpna 2016 v 6:55 | Reagovat

Ja za to nemůžu :-D  to všechno šmoulové... jsou zakerny... vazne :-D
A přijdu si huste ze jsem to už cetla :-D  :3

2 ivana-chan ivana-chan | 13. srpna 2016 v 9:49 | Reagovat

nejako ste sa rozbehli s tymi poiedkami. O_O veeelmi sa na vsetky tesim.som zvedava aka bude zapletka a hlavne par.
uz aby pribudli nove diely :-D

3 Mei Mei | Web | 13. srpna 2016 v 21:04 | Reagovat

Představuju si Sasoriho jako mladého dospělého zapáleného do své vysněné práce. :D Už se těším na novou povídečku :3

4 Majo Majo | Web | 17. srpna 2016 v 20:36 | Reagovat

[1]:Ty jsi šmoula Nee-chan :D To chápu, ale první díl bude překvápko i pro tebe :D

[2]: áno to ano, snad je budu stíhat :D Budou přibývat každou sobotu :D

[3]: Děkuju za komentář :3 první díl už je sepsaný :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama