Vyberte nadcházející povídky! :3

Krev zmizelého vyjde ve čtvrtek odpoledneNa stopě 1

20. srpna 2016 v 6:00 | Majo |  Na stopě
Tááák, a je tu první díl.
Itadakimasu :3
Rudovlasý mladík seděl za stolem ve své malé pracovně. Jediné světlo, oslňující jinak potemnělý byt, vycházelo z malé stolní lampičky. Sasori měl hlavu opřenou o levou ruku, zatímco tou pravou obracel listy. Zrovna pročítal zadání práce, kterou mu naložil Kakuzu předchozího dne. Jak to tak vypadalo, měl co dočinění s údajnou sebevraždou místního hraběte Uchihy Madary, který byl v jejich kraji docela známým zvířetem. Ovládal všechny Sunská kasina a jeden dům lásky. Zrovna se chystal rozjet byznys na nové dráze. Chtěl odkoupit již dříve zabavené pozemky patřící Uchihům a postavit na nich velkou elektrárnu, která by sice byla volně dostupná, ale za energii samotnou by si účtoval nechutně vysoké poplatky. To všechno plánoval, dokonce měl postavené už i základy a sklepy, když z ničeho nic zmizel. Pár týdnů po svém zmizení přišel rodině velmi zajímavý dopis o tom, že nehodlá dále žít v tomto nechutném světě, a proto se rozhodl svůj život ukončit na neznámém místě. Místo jeho skonání se nikdy nenašlo. Zanechal po sobě dva své synovce, kteří ztrátu nesli docela těžce. V papírech stálo, že ten mladší se u výslechu skoro zhroutil. Naštěstí měl staršího bratra, již plnoletého, který za něj dokázal převzít zodpovědnost. Oba synovci měli alibi, nebyli proto mezi obviněnými. Sasori četl dál, když tu se u jednoho místa zastavil. Větu si musel přečíst ještě jednou.

Uchiha Madara den před svou smrtí navštívil kult Jashina, boha smrti. Tento kult navštěvoval také jeho údajně dlouholetý (ačkoli nikde nebyli záznamy o jejich přátelství) přítel a detektiv Hidan. Proto patřil mezi první z podezřelých. Nakonec se u něj potvrdilo alibi, v tu dobu vůbec nebyl ve městě, a tak jsme ho z podezřelých museli vyloučit.

Hidan. To jméno znal, a znal dokonce i muže, kterému patřilo. Spis měl pravdu, Hidan byl jedním z detektivů, kteří pracovali na místním policejním oddělení. Párkrát toho chlápka už viděl. Bylo mu okolo čtyřicítky, a na svůj věk vypadal opravdu dobře. To od něj měl Kakuzu tyhle spisy, to bylo naprosto jasné. Zavrtěl hlavou a četl dál.

Uchiha Itachi, starší ze synovců potvrdil, že se jeho strýc pár týdnů před svou smrtí začal chovat velmi podivně. Normálně to byl klidný muž, ale toho času se čím dál tím víc rozčiloval, nadával, a provolával již zmíněného Jashina. To mu podle všech svědků nebylo podobné. Někteří si dokonce mysleli, že do něj vstoupil sám Jashin, převzal nad ním kontrolu a zavraždil se. Tento bůh totiž čas od času potřebuje nějakou oběť. Uchiha Madara byl následně na to prohlášen za mrtvého, i když chybělo tělo, které to mohlo potvrdit.

Sasori nakrčil obočí. "Vstoupil do něj sám Jashin? Taková kravina." Zamručel skepticky a odfrkl si. Akasuna na žádné zvláštní ani paranormální jevy nevěřil. Vždycky mu přišlo, že si lidé vymýšlejí zlé duchy, čarodějnice, upíry a další vyfantazírované blbosti, aby si oni sami připadali jako menší zrůdy. Další důvod, proč se přidal ke Kakuzovi. Líbilo se mu, jak bořil zvěsti o paranormálních jevech, a místo toho předkládal fakta. Ospale si promnul oči, toho večera toho měl opravdu dost. Zhasl lampičku a pro tento den nechal případ být.


"Jo, na Uchihu si pamatuju."

"A kde jste se poznali?" zeptal se mladý budoucí novinář, když zrovna zapínal diktafon. Seděl na policejní centrále, u stolu detektiva se jménem Hidan.

"Vlastně to bylo na jednom našem srazu, který se týkal Jashina." Vysvětlil a vyhodil si nohy na stůl.

"Myslíte vaši sektu?" Hidan se zamračil.

"Neříkal bych tomu sekta. Spíš kult. Ale ano, tam jsme se poznali. Byli jsme tenkrát docela mladí, mohlo nám být asi jako tobě." To Sasoriho zarazilo.

"Nikde není napsané, že se pan Uchiha zajímal o Jashina tak dlouho."

"Tak tak… nikde to nebylo, ani se nikomu nezmínil. To byl taky jeden z důvodů, proč jsem byl mezi podezřelými. Udělali ze mě naprostého fanatika, který si vylil zlost na nováčkovi. Přitom já byl tu dobu služebně v Konoze, vůbec jsem tu nebyl." Vysvětlil, pak ale posmutněl. "Je ho opravdu škoda. Ano, byl to možná mezek, a občas taky pěknej bručoun, ale hlavně to byl férovej chlap. Dokonce vychovával svoje synovce, kterých se ujal po smrti jejich rodičů." Povídal dál. "Sice jsem do Jashina trochu zapálenější, ale nevěřím tomu, že do něj vstoupil. Na tom jeho dopisu něco nehrálo."

"Myslíte rukopis?"

"Nene." Zavrtěl hlavou. "Spíš styl, jakým to bylo napsané… takový… ponížený, zničený… vůbec to k němu nesedělo." Povídal. "Možná by ses měl zeptat jeho rodiny, třeba bude vědět víc. Jsem si jistý, že pro znovuotevření případu nebudou mít námitky." Navrhl. Sasori vypnul diktafon a opřel se.

"Sám víte, že to není žádné znovuotevření. Novinářům by nikdy nic takového nepovolili… a já ještě ke všemu novinář nejsem." Kysele se usmál. Hidan kývl a vyndal něco ze zásuvky. Pak to hodil Sasorimu. Ten jen nakrčil obočí. "Falešný průkaz." Podivil se. Detektiv se zasmál.

"Kakuzu mě o něj požádal. Každý novinář musí být vždy připraven." Usmíval se. "Ale stejně je divný, že ti ten zmetek dal takhle těžký případ." Zazubil se.

"Odkud se vůbec znáte?"

"Ále… spali jsme spolu na střední." Pokrčil rameny Hidan a začal si čistit nehty párátkem.

"Mhmm.., asi si ho nedokážu představit, jak někomu projevuje náklonost. To opravdu ne." Zamumlal, ale dostalo se mu jenom hurónského výsměchu.

"Náklonost? To vůbec ne. V prváku jsem byl docela pískle, víš." Sasori si snažil představit dvoumetrového nabušeného Hidana jako malé pískle. Nic, nešlo to. "Prostě za mnou jednou přišel a šoupnul mi ho tam." Smál se svým vzpomínkám. "Docela to bolelo. Ale motivoval mě. O tři roky později, ve čtvrťáku, jsem přišel já za ním. Vypadal jsem už tak nějak… no, jako teď. A šoupnul jsem ho tam já jemu. Taková odplata. Ale neprotestoval, šmejd jeden. A tak jsme se začali scházet. Ale ne, žádná náklonost, šlo čistě jen o sex."


Zatím začínal docela dobře. Měl zprávu o Uchihově smrti, první výpověď od bývalého podezřelého a falešný detektivní průkaz. Teď už zbývalo jen případ vyřešit. Když jste chtěli být dobrým novinářem, museli jste mít dobrý čich na velké věci. Pokud jste tuto vlastnosti nesplňovali, mohli jste mít druhou, a sice schopnost daný případ nafouknout do enormních rozměrů. Sasori by rád patřil mezi ty první lidi. Naplánoval si, že dalšího dne zajede na Uchihovské panství, rozkládající se nedaleko Suny. Potřeboval si promluvit s oběma bratry, nejlépe s každým zvlášť, aby se přesvědčil o jejich nevinně. Vzal do ruky telefon, málem by zapomněl na důležitou věc. Dobrý novinář, popřípadě dobrý detektiv vždycky chodil pátrat sám, aby mu jeho zásluhy nikdo nesebral. Opatrný novinář a detektiv s sebou vzal ještě někoho, kdyby se něco náhodou pokazilo. Naťukal číslo svého dobrého kamaráda, který se sám vedle modelingu zabýval také focení. V telefonu se ozval jeho melodický hlas.

"Prosím?"

"Nezdar Deidaro. Měl bych pro tebe práci."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ivana-chan ivana-chan | 20. srpna 2016 v 21:15 | Reagovat

juuu uzasne.uz teraz sa tesim na dalsi diel.naozaj ma zaujima co sa stalo s madaram .neverim ze sa zabil dobrovolne.....

2 Mei Mei | Web | 21. srpna 2016 v 22:53 | Reagovat

:333 "Nazdar, Deidaro. Měl bych pro tebe práci. Mohl bys mi na nějakou dobu vypůjčit své úžasné tělo? Víš jak, jenom jako motivaci, než se usadím..." xDDDDD
božínku, už aby tu byl další díl :D

3 sakurako-neko sakurako-neko | Web | 22. srpna 2016 v 8:16 | Reagovat

Souhlas s Mei :-D  :-D  :-D  to by rozhodně nebylo k zahození... :-D
A promiň četla jsem to už ve vlaku, ale z nedostatku spánku by v mé odpovědi asi byla spousta náhodných a nesmyslných slov a komentář by nedával smysl :-D
Hidan má hezké vzpomínky na "vztah" s Kakuzuem xD takové romantické :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama